تاریخ انتشار: شنبه 12 تیر 1400
افتتاح بخش POST NICU

  افتتاح بخش POST NICU

امتیاز: Article Rating

با حضور رییس دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، مدیر روابط‌عمومی و مسئولان و متخصصین بیمارستان آیت‌الله طالقانی ایلام؛ بخش پیش مراقبت‌های ویژه نوزادان(PNICU) این مرکز آموزشی‌درمانی افتتاح شد. 

به‌گزارش روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام؛ این بخش با ظرفیت 10 تخت و با مساحت 220 مترمربع در بیمارستان آیت‌الله طالقانی به بهره‌برداری رسید و نوزادان نارس و نیازمند خدمات درمانی در این بخش بستری خواهند شد. 

این بخش با اعتبار 50 میلیارد ریال (10میلیارد ریال مکان احداث و 40 میلیارد ریال تجهیزات) با حمایت و دستور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ایلام با توجه به افزایش میزان بستری نوزادان و کمبود تخت ویژه مراقبت‌های نوزادان تجهیز و به بهره‌برداری رسید.

 لازم به ذکر است که بخش پیش مراقبت‌های ویژه نوزادان(PNICU)  بیمارستان آیت‌الله طالقانی ایلام اولین‌بار است که در این مرکز راه اندازی گردیده وبا توجه به فضا وزیر ساخت های موجود قابلیت ارتقا به 20 تخت را دارا می‌باشد.  دکتر کریمیان ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام در حاشیه این افتتاحیه اظهار امیدواری کردند باافتتاح این بخش وهمچنین اضافه شدن 20 تخت دیگر  مراقبت‌های ویژه نوزادان  بیمارستان 376 تختخوابی رازی ایلام در آینده نزدیک مشکل کمبود تخت های ویژه نوزادان برای  سال‌های متمادی در استان مرتفع خواهد شد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • افتتاح بخش POST NICU
ثبت امتیاز